Illustration

Ще трохи і в столиці пройде маштабний "Київський Марафон Незламності" від організаторів Run Ukraine. Основна підготовка вже позаду. Ви доклали чимало зусиль, щоб привести себе у форму, і зараз вже навряд чи щось кардинально можна змінити.
Єдине, на що ще можна і треба вплинути – правильно харчуватися та накопичувати сили. І тому сьогодні ми дамо загальні рекомендації щодо харчування перед стартом, бо навіть грамотна підготовка з погляду харчування напередодні старту збільшить ваші шанси на особистий рекорд та полегшить змагання. 

Подбайте про себе завчасно - це найвищий вияв турботи про себе

Пийте воду і не забувайте про запас електролітів, адже їх посилене споживання краще почати заздалегідь, а не під час або після старту.
Підтримувати правильний електролітний баланс допоможе спортивний напій із вмістом електролітів. Вони представлені у різних формах – від порошкової форми до шипучих таблеток, які швидко розчиняються у воді. Виберіть ту форму та смак, які підходять саме для вас, та випийте протягом дня 0,5-1 л ізотоніка.

Сольові таблетки

Illustration

Сприяє зволоженню, підтримуючи водний баланс (насичений електролітами — натрієм, магнієм, хлоридом). Вітамін D у складі важливий для засвоєння кальцію та здоров’я кісток.
Рекомендації щодо застосування: 1-2 капсули до, під час або після тренування для відновлення рівня електролітів.

Разова порція у порошку

Illustration

Це порційний спортивний напій з вуглеводами, електролітами та амінокислотами.
Містить натрій для відновлення водно-сольового балансу. Таурін, що допомагає справлятися з навантаженням на серце та виснаженням м'язів. Бета-аланін та гістидин запобігають пошкодженню м'язів і сприяють їхньому відновленню.

Таблетки-шипучки

Illustration

Ізотонічні таблетки допомагають підтримувати водний баланс, збагачуючи воду електролітами та відновлюючи натрій, що втрачається з потом. 
Кожна таблетка містить лише 10 калорій, а також 320 мг натрію та 55 мг калію для підтримки водного балансу та покращення функції м'язів, оскільки електроліти витрачаються під час фізичних навантажень.

Смачно поїжте: Вуглеводи повинні бути основою вашої вечері напередодні старту. Уникайте жирної їжі та булочок – так ви тільки навантажите печінку, і на марафоні хапатиметесь за ниючий бік.

Ранок перед стартом

Вранці обов'язково поснідайте за 2-4 години до старту. В ідеалі це повинні бути вуглеводи з мінімальним вмістом жиру та клітковини, але набагато важливіше, щоб це був звичний для вас та вашого організму варіант: каша, тости чи банани. 
Нехай цей сніданок буде щільним, але не надто важким – про всяк випадок візьміть із собою декілька енергетичних вафель і посмакуйте ними за 30 хв. перед стартом, якщо відчуєте голод.
Опісля розпочинайте пити ізотонік – по кілька ковтків кожні 15 хвилин, щоб підготувати організм і не довести до зневоднення.

Illustration

За 5-10 хвилин до старту, якщо у вас є схильність до судом, випийте дві капсули магнезії, при цьому про всяк випадок захопіть із собою ще 2 сольові капсули, щоб неприємні симптоми не завадили вам на дистанції.

На старт, увага.... руш!

Під час марафону, якщо температура перевищує 20°С наш організм рясно втрачає піт. Щоб уникнути передчасної втоми та судом у м'язах, підтримуйте водно-сольовий баланс. Не пропускайте пункти харчування та затримуйтесь на них стільки, скільки необхідно, щоб випити достатню кількість води та ізотоніка.
Розпочинайте вживати гелі через 30-40 хвилин після старту, по 1-му гелю на 30-40 хвилин бігу. Найкраще приймати гелі перед пунктом харчування, щоб одразу запити його водою. Проте, цю проблему можна вирішити за допомогою ізотонічних гелів серії Liquid – вони розбавлені водою до стану ізотонічного напою та засвоюються без додаткової рідини.

GU Energy Original

Illustration

GU Energy Gel підтримує всі види фізичної активності завдяки надзвичайно компактній та портативній упаковці з висококалорійним складом, що містить вуглеводи, які можуть швидко засвоюватись. 
Кожен пакетик містить 450мг амінокислот, 100 калорій та 55-125 мг натрію (+кальцій, калій).

GU Energy Roctane

Illustration

Енергетичні гелі Roctane містять утричі більше натрію (залежно від смаку), утричі більше амінокислот, а також бета-аланін і таурин.
Призначені для інтенсивних навантажень тривалістю більше 2-х годин.

GU Energy Liquid

Illustration

Це ті ж самі швидкозасвоювані вуглеводи, що й у нашому базовому (оригінальному) енергетичному гелі, але в освіжаючій рідині. Можна не запивати водою.
Кожен пакетик містить 450мг амінокислот, 96 калорій та натрію 75 мг.

У першій частині дистанції рекомендуємо чергувати Original гелі та гелі Liquid для підтримки сольового балансу, а за 3-5 км до фінішу з'їжте гель Roctane Cold Brew Coffee, якщо у вас прекрасні стосунки із кофеїном.
Зверніть увагу, що гелі з кофеїном обов'язково необхідно тестувати заздалегідь. І все ж, вони залишаються чудовим засобом для подолання марафонської стіни.
Якщо ж звичайні гелі вам набридли або ви їх погано переносите, спробуйте альтернативу – енергетичні желейки. GU Energy Chews легко замінять для вас гелі та розбавлять ваш марафонський раціон. Вони ідеальна альтернатива, адже не прилипають до зубів та не потребують запивання водою. І відверто смачні :)

Illustration

І все на світі треба пережити. Як добре, що це вже фініш!

 Вітаааємо, ви фінішували! На шиї – медаль, на обличчі – втома та посмішка, поруч друзі, що вболівали за вас увесь шлях, а в руці… пляшка з водою! Обов'язково починайте пити прохолодну (але не крижану) воду відразу після фінішу, навіть якщо у вас немає сил, зараз найважливіше врятувати ваш організм від зневоднення, щоб він якнайшвидше почав процес відновлення. З цієї ж причини утримайтеся від чаю, кави та алкоголю – вони виводять рідину з організму.
Прискорити відновлення та поповнити запас вуглеводів та білків допоможе Protein Recovery напій: пийте його протягом 30-ти хв. після фінішу, і поспішайте відсвяткувати особисту перемогу із друзями! 
До зустрічі на стартах :)